Sezon 2014/2015

Energa AZS Koszalin 28:26 MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Po niezwykle emocjonującym meczu Energa AZS Koszalin pokonała MKS Olimpię-Beskid Nowy Sącz 28-26.

Sądeczanki są bardzo niewygodnym rywalem dla koszalinianek. W poprzednim sezonie na 4 pojedynki tych drużyn tylko raz zwyciężyła Energa.

Tym razem było znów bardzo ciężko. Od początku spotkania wynik oscylował wokół remisu. W 26min AZS wyszedł na prowadzenie 13-10. Kolejne kapitalne zawody rozgrywała Karolina Kalska. Swoją 8 bramkę ! w I części meczu rzuciła w 27min na 14-12. Olimpia zdołała niestety zdobyć 2 bramki i wyrównała do przerwy 14-14.

Drugą połowę Energetyczne zaczęły fatalnie. W 37min gospodynie przegrywały 15-18. W 45min było jeszcze gorzej, bo gospodynie traciły już do Olimpii 4 gole. Przełamanie nastąpiło w 50min, po golu Kalskiej i dwóch trafieniach Doroty Błaszczyk Energa przegrywała tylko 1 bramką /22-23/.

W 56min AZS nadal przegrywał jedną bramką 25-26. Na szczęście ostatnie 4min koszalinianki zagrały fantastycznie przy ogłuszającym dopingu koszalińskiej publiczności. Rzuciły 3 gole nie tracąc żadnego. Punktowały Sylwia Matuszczyk i z karnego Joanna Załoga. Ostatecznie Energa AZS Koszalin wygrała z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 28-26.Energa AZS Koszalin - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz : 28-26 (14-14)

Źródło: Energa AZS Koszalin

Czytaj dalej...

Energa AZS Koszalin 29:21 KPR Jelenia Góra

Energa AZS Koszalin zdobyła pierwsze w sezonie 2 punkty pokonując dziś w Koszalinie KPR Jelenia Góra 29-21

Do przerwy Energetyczne nie mogły sobie poradzić z ambitnymi jeleniogórzankami i przegrywały 10-11.

Druga część meczu zaczęła się od wymiany bramka za bramkę. W 44min AZS prowadził 18-16. Od tego momentu koszalinianki jeszcze mocniej zagrały w obronie. KPR nie odpuszczał i dzielnie dotrzymywał kroku Enerdze do 57min (25-21). Ostatnie 3min meczu nasz zespół zagrał bezbłędnie i powiększył przewagę do ośmiu trafień.

W nagrodę za wygrany mecz dziewczyny otrzymały od koszalińskiej Pracowni Lodów "zimną niespodziankę".
Energa AZS Koszalin - KPR Jelenia Góra : 29-21 (10-11)