AZS Koszalin - King Wilki Morskie Szczecin

Szczęśliwa trzynastka

Koszykarze AZS Koszalin wygrali trzynaste spotkanie w tym sezonie. Tym razem podopieczni trenera Igora Milicicia pokonali King Wilki Morskie Szczecin 98:73. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Qyntel Woods, autor 21 punktów.

Koszalinianie, podobnie jak drużyna ze Szczecina, nie grali w pełnym składzie. W zespole gospodarzy brakowało Krzysztofa Szubargi, a w drużynie gości nie było Darrella Harrisa i Mike'a Rosario. Akademicy rozgrywali kolejną akcję z dużym spokojem, a co najważniejsze – piłka chodziła pomiędzy zawodnikami AZS jak po sznurku. Podopieczni trenera Mihailo Uvalina mieli momentami problemy z odpowiednią rotacją, stąd też gospodarze mogli rzucać z otwartych pozycji.

Ozdobą pierwszej kwarty było kilka zagrań Qyntela Woodsa (5 pkt, 3 zb. 3 as w kwarcie), który prócz efektownego wsadu, rozdał także kilka wyśmienitych podań. W kilka minut, od stanu 7:7, przewaga Akademików urosła do czternastu punktów (seria 14-0 pod koniec pierwszej kwarty).

Z wyjątkiem Pawła Kikowskiego (trzy trójki w pierwszej połowie), żaden z zawodników szczecińskiej drużyny nie potrafił zagrozić koszalińskiej defensywie. Koszalinianie budowali swoją przewagę z dużą łatwością. Klasą sam dla siebie był Qyntel Woods, który nic nie robił sobie z agresywnej defensywy gości i zdobywał kolejne punkty. Akademicy grali zespołowo, momentami jednak brakowało koncentracji i determinacji, by odebrać rywalowi chęci do gry.

Przewaga koszalińskich koszykarzy była na tyle wysoka, że trener Igor Milicić mógł testować nowe pomysły taktyczne. W drugiej minucie czwartej kwarty, na pozycji rozgrywającego wystąpił Artur Mielczarek, który wraz z Qyntelem Woodsem był odpowiedzialny za ustawianie kolegów z zespołu. Po chwili jednak amerykański skrzydłowy złapał piąte przewinienie i resztę spotkania musiał oglądać z wysokości ławki rezerwowych. Dzięki dobrej skuteczności i prawidłowej egzekucji założeń przedmeczowych, koszykarze AZS wygrali trzynasty mecz w tym sezonie.

Szansa na poprawę

Koszykarze AZS Koszalin rozpoczęli drugą rundę rozgrywek Tauron Basket Ligi od niespodziewanej porażki z Asseco Gdynią. W kolejnym spotkaniu, Akademicy zmierzą się z King Wilkami Morskimi Szczecin.

Zawodnicy koszalińskiej drużyny chcą jak najszybciej zapomnieć o pojedynku z Asseco Gdynią (64:72). To było jedno z tych spotkań, gdy nic nie wychodziło, zarówno w obronie, jak i w ataku. Najpierw jednak trener Igor Milicić będzie musiał przeanalizować występ swoich podopiecznych i zrobić wszystko, by biało – niebiescy nie popełniali więcej tych samych błędów. Druga runda rozgrywek Tauron Basket Ligi będzie dla Akademików niezwykle trudna. Na koszalińskich zawodników czekają wyjazdy do m.in. Radomia, Słupska, Zgorzelca i Sopotu, dlatego każde zwycięstwo będzie liczyć się podwójnie w walce o zajęcie jak najlepszej pozycji przed końcem sezonu regularnego.

- Koszykówka jest takim sportem, gdzie każda drużyna łapie w pewnym momencie dołek. Ważne, żeby wyjść z kryzysu tuż przed najważniejszą częścią rozgrywek czyli fazą play-off – mówił ostatnio Szymon Szewczyk, środkowy AZS. W meczu z gdyńską ekipą najlepiej zaprezentował się Qyntel Woods, który prócz 25 punktów uzbierał także 6 zbiórek i 4 przechwyty. Wyciągnięte wnioski z zeszłotygodniowej porażki przydadzą się z pewnością w spotkaniu z King Wilkami Morskimi. Nowy trener następnego rywala Akademików - Mihailo Uvalin wniesie nieco świeżości do szczecińskiej szatni. To będzie pojedynek na przełamanie. Koszalinianie będą mieli szansę na poprawę, po średnio udanym meczu w Gdyni, a King Wilki Morskie będą chciały wygrać po raz pierwszy pod wodzą nowego szkoleniowca.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami górą byli koszykarze AZS, którzy wygrali na wjeździe 75:69. Najlepszym strzelcem Akademików był wówczas Qyntel Woods. Amerykański skrzydłowy rzucił 28 punktów przy świetnej skuteczności. Od pamiętnego spotkania z koszalińską drużyną, w Szczecinie przeprowadzono kilka roszad. Prócz wspomnianego wcześniej trenera, do zespołu dołączyli Killian Larson oraz Mike Rosario.

Ostatnio zmienianyśroda, 01 kwiecień 2015 10:38