Informujemy, że spektakl zaplanowany na 12 lipca w Hali Widowiskowo-Sportowej nie odbędzie się. W chwili obecnej oczekujemy na informacje od Organizatora dotyczącą nowego terminu wydarzenia. Jednocześnie informujemy, że zakupione bilety na datę 12 lipca i wcześniejsze, zachowują ważność. W przypadku chęci zwrotu biletów, prosimy o kontakt z bileteriami, w których zakupili Państwo wejściówki.

 

 

 

 

Drodzy widzowie!

W związku z rosyjską agresją i stosownymi sankcjami, organizator wydarzenia pn. Jezioro Łabędzie podjął decyzję o zmianie zespołu wykonującego spektakl z rosyjskiego na kijowski balet klasyczny.

Podczas wydarzenia zaprezentują się ukraińscy artyści, na czele z primabaleriną Ekateriny Kuchar i solistą Aleksandrem Stojanowem.

Grupa jest obecnie w trasie koncertowej we Francji i z przyjemnością przyjęła propozycję przedstawienia spektaklu Jezioro Łabędzie w Polsce i Czechach podczas lipcowej trasy koncertowej. 

Wszystkie bilety zakupione wcześniej na rosyjski balet zachowują swoją ważność.

Część środków uzyskanych za sprzedane bilety zostanie przekazana na pomoc armii Ukrainy, która walczy z rosyjskimi najeźdźcami. 

Grand Kiev Ballet, rozpoczął swoją działalność koncertową w 2014 roku. Artyści występowali m.in. W USA, Chinach, Hiszpanii, Francji,Holandii, Norwegii oraz Belgii. 


W repertuarze Grand Kiev Ballet znajdują się m.in. takie spektakle jak: "Jezioro łabędzie"," Dziadek do orzechów"," Don Kichot"," Gisele", "Królewna Śnieżka" i wiele innych. Dekoracje i kostiumy są tworzone przez najlepszych rzemieślników z Kijowa z Opery Narodowej Ukrainy.


Dyrektorem i solistą Grand Kiev Ballet jest artysta ludowy Ukrainy Oleksandr Stojanow, któremu podczas występów towarzyszy żoną, primaballerina Ekateriną Kuchar. 


Cała Kijowska grupa składa się z uznanych mistrzów baletu klasycznego o najwyższym poziomie światowej klasy umiejętności wykonawczych.
Ekaterina Kuchar i Alexander Stojanov są jedną z najbardziej znanych par baletu klasycznego. Ich duet jest zawsze perfekcyjny. 


O spektaklu:


"Jezioro łabędzie" to światowy balet, który od ponad 100 lat zachowuje swój prymat w sercach widzów. Jako symbol ten spektakl wielu ludzi kojarzy się ze sztuką baletową. Dziś "Jezioro łabędzie" jest ozdobą w repertuarze prawie wszystkich głównych teatrów na świecie.
Balet powstał na podstawie starożytnej Niemieckiej legendy opowiadającej o pięknej księżniczce Odette, którą czarownik Rothbart zamienił w łabędzia swoją klątwą. Jest to mistyczna historia opowiedziana pod motywami genialnej muzyki Piotra Czajkowskiego i oparta na kontrastach walki światła i ciemności, Odette z Odylia. Gdzie dobro triumfuje nad złem.


Czas trwania prezentacji: 2 godziny, w dwóch oddziałach i 1 przerwa.

Organizatorem wydarzenia jest Owacja Sp. z o.o.

 

Więcej informacji:

https://biletnakoncert.com/pl/koncertpl-balet-koszalin/

 

https://www.facebook.com/events/289974999869470/

 

 Wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=pjQ0jA2agP0

 

Bilety:

Eventim 

https://www.eventim.pl/event/grand-kiev-ballet-jezioro-labedzie-hala-widowiskowo-sportowa-12199231/

Kalendarz wydarzeń

listopad 2022
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najnowsze galerie